شناکردن سواری ماشین خیابان انتظامی

شناکردن: سواری ماشین خیابان انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اقتصادی بیش از 7 هزار و 400 مگاوات نیروگاه تازه وارد مدار شده است است

فلاحتیان با بیان اینکه در سه و نیم سال اخیر هفت هزار و 405 مگاوات نیروگاه وارد مدار شده است هست، گفت: تا آخر سال 96 نیز حدود 4 هزار مگاوات نیروگاه وارد شبکه

بیش از 7 هزار و 400 مگاوات نیروگاه تازه وارد مدار شده است است

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، هوشنگ فلاحتیان معاون برق و انرژی وزیر نیرو اظهار داشت: با ایجاد ظرفیت نیروگاهی تازه ظرفیت نیروگاه های کشور از 68 هزارمگاوات در آخر سال 95 به 80 هزار مگاوات بالغ خواهد شد.

وی با اشاره به ارتقای کارکرد نیروگاه ها گفت: در نظر است با تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی این کارکرد از 36 درصد به 48 درصد زیاد کردن یابد.

عبارات مهم : هوشمند

فلاحتیان گفت: امسال نخستین نیروگاه کلاس F نیز با کارکرد 55 درصد تا آخر سال 96 وارد شبکه سراسری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 20 هزار میلیارد تومان در صنعت برق کشور سرمایه گذاری شده است هست، افزود: از این رقم سه هزار و 560 میلیارد تومان آن در شبکه توزیع بوده است که نسبت به رقم دو هزاز و 500 مگاوات در سال 94 از رشد بالایی برخورداراست.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه از اول اردیبهشت 95 تا اول اردیبهشت 96 چهارهزار میلیارد تومان نقدینگی وارد صنعت توزیع برق شده است است ، بیان کرد: این رقم با توجه به وجود پرسشها کلان در اقتصاد رشد بسیار بالایی است.
فلاحتیان با اشاره به تلاش صنعت توزیع برق در کم کردن تلفات انرژی در شبکه گفت: در سه سال و نیم اخیر حجم تلفات از بیش از 15 درصد به 10.7 کم کردن یافته است که موجب جلوگیری از هدرفت انرژی در شبکه شده است است.
وی با اشاره به اینکه این امر در اقتصاد مقاومتی نیز دارای اهمیت هست، گفت: بر اساس سهمیه تعیین شده است جهت وزارت نیرو جهت ایجاد نیروگاه تازه سال گذشته دو هزار و 200 مگاوات نیروگاه وارد مدار شده است است در حالی که سهمیه یک هزار و 800 مگاوات بوده و چهار هزار مگاوات بیش از سهمیه در این عرصه کار شده است است.
معاون وزیر نیرو مدیریت مصرف برق را نیز در اقتصاد مقاومتی مهم خواند و گفت: جهت تأمین نیروی برق، نیاز به 15 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است و اگر در عرصه مدیریت مصرف برق فعالیت شود و با مدیریت 200 ساعت بار در مدار می توان از حجم سرمایه گذاری جلوگیری کرد.
وی شمار مشترکین برق در کشور را 34 میلیون یکسان بیان کرد و گفت: هر سال یک میلیون یکسان به حجم مشترکان صنعت برق کشور افزوده می شود.
وی با اشاره به طرح هوشمندسازی مشترکین پرمصرف گفت: هوشمند سازی 360 هزار کنتور در برنامه واقع شده است است که تاکنون 120 هزار کنتور هوشمند شده است و باید تلاش شود در مدت کمی بقیه مشترکان پرمصرف نیز مجهز به کنتور هوشمند شوند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: هوشمند | نیروگاه | نیروگاه | سرمایه گذاری | اقتصادی | نیروگاه | مشترکان پرمصرف | شبکه برق

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs