شناکردن سواری ماشین خیابان انتظامی

شناکردن: سواری ماشین خیابان انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار پزشکی چرا هر لحظه خسته‌ام؟

بیشتر افراد علت خستگی بیش از حد و یا طولانی مدت را کار و یا یک روز پر مشغله می‌دانند. ولی خستگی دائمی می‌تواند دلایل متفاوت دیگری داشته باشد.

چرا هر لحظه خسته‌ام؟

چرا هر لحظه خسته ام؟

عبارات مهم : احساس

بیشتر افراد علت خستگی بیش از حد و یا طولانی مدت را کار و یا یک روز پر مشغله می دانند. ولی خستگی دائمی می تواند دلایل متفاوت دیگری داشته باشد.

به گزارش تبیان، خستگی ناشی از کار معمولا باید با یک استراحت چند ساعته از بین برود و شادابی و سرحالی دوباره به انسان بازگردد. همچنین اگر یک دوره ی سخت و پر تلاشی را پشت سر گذاشتید، شاید کمی زیاد از چند ساعت استراحت کردن نیاز داشته باشید.

چرا هر لحظه خسته‌ام؟

برای از بین بردن اینگونه خستگی ها می توان در حدود 2 تا 3 هفته اقداماتی انجام داد که انرژی های از دست رفته را جایگزین کرد. در این 2 یا 3 هفته باید زیاد استراحت کنیم، زیاد با دوستان و خانواده خود وقت بگذرانیم و روابط اجتماعی را گسترش دهیم، غذاهای سالم تر و مقوی تر بخوریم، مایعات زیاد بنوشیم، از ویتامین های متفاوت و یا مولتی ویتامین استفاده کنیم (البته نه سرخود) و کارهای دیگری که می توانند باعث جایگزینی انرژی و مواد از دست رفته بدن شوند.

گلبول های قرمز اکسیژن را از ریه ها به سایر نقاط بدن انتقال یافته می کنند و کمبود این گلبول ها مسئله ساز خواهد بود.

بیشتر افراد علت خستگی بیش از حد و یا طولانی مدت را کار و یا یک روز پر مشغله می‌دانند. ولی خستگی دائمی می‌تواند دلایل متفاوت دیگری داشته باشد.

اما اگر فردی به صورت مداوم، تمام طول روز احساس خستگی و بی حالی داشت و با استراحت کردن و انجام موارد اوج هم خستگی او برطرف نشد، احتمالا مسئله از جای دیگری است و دکتر ساندرا آدامسون در این مورد می گوید: نیاز به مشاوره گرفتن و یافتن منشا این خستگی هست. خستگی بیش از حد و مداوم می تواند نشانه ی یک بیماری و یا یک مسئله جدی باشد و نباید از کنار آن به آسانی گذشت. ما در این مقاله تبیان 6 علت جهت احساس خستگی مداوم را معرفی خواهیم کرد.

1- کم خونی

خستگی ناشی از کم خونی در نتیجه ی کمبود گلبول های قرمز خون به وجود می آید. این گلبول ها اکسیژن را از ریه ها به سلول ها و بافت های بدن انتقال یافته می کنند. در این حلت ممکن است فرد احساس ضعف و احساس کوتاه شدن تنفس ها را داشته باشد. کم خونی می تواند ناشی از کمبود آهن و یا ویتامین، خون ریزی، خون ریزی داخلی و یا امراض و دلایل بسیار دیگری باشد.

از نشانه های کم خونی می توان به مواردی مثل ضعف، عدم تمرکز، کم خوابی،تپش قلب و سایر موارد باشد. می توان با انجام آزمایش های مربوطه این مورد را تشخیص داد.

چرا هر لحظه خسته‌ام؟

2- بیماری تیروئید

منظور از بیماری تیروئید حالتی است که غده ی تیروئید به طور معمولی کار نکند و میزان متناسبی از هورمون مربوطه را تولید نکند. غده تیروئید در جلوی گلو واقع شده است است و به اندازه ی گره ی یک کراوات است که هورمون هایی تولید می کند که باعث کنترل متابولیسم می شود. زیاد شدن هورمون های تولید شده است به وسیله تیروئید منجر به زیاد کردن متابولیسم و کم کردن میزان هورمون ها باعث کم کردن متابولیسم خواهد شد. این مسئله هم یکی از دلایل خستگی های دائمی هست. این مسئله هم با انجام آزمایشات مربوطه مشخص و دمان خواهد شد.

بیشتر افراد علت خستگی بیش از حد و یا طولانی مدت را کار و یا یک روز پر مشغله می‌دانند. ولی خستگی دائمی می‌تواند دلایل متفاوت دیگری داشته باشد.

3- دیابت

هر ساله بیش از یک میلیون نفر مبتلا به دیابت نوع 2 در سراسر دنیا تشخیص داده می شوند. توصیه ی قابل تامل اینجاست که بسیاری از افراد نمی دانند که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند. گلوکز یک منبع انرژی جهت بدن انسان است که بدن را سر پا نگه می دارد. بدن کسانی که دیابت نوع 2 دارند در واقع نمی تواند از این منبع انرژی به درستی استفاده کند و همین مسئله باعث زیاد کردن میزان قند خون این افراد می شود. زمانی که بدن از این منابع انرژی استفاده نکند طبیعی است که دچار کمبود انرژی، خستگی و بی حالی می شوند. یکی از دلایل خستگی همیشگی می تواند دیابت نوع 2 باشد که زیاد در افراد مسن تر رخ می دهد.

4- افسردگی

چرا هر لحظه خسته‌ام؟

افسردگی یکی از عمده بیماری هایی است که امروزه در جوامع یافت می شود. شاید عوض کردن سبک زندگی افراد و جامعه بر رشد این مسئله تاثیر گذاشته باشد. افسردگی می تواند بر روی خواب، تغذیه و تفکر افراد تاثیرات فراوانی داشته باشد. البته این بیماری قابل درمان هست. افسردگی می تواند باعث کم کردن انرژی، ناامیدی، احساس بی ارزش بودن و منفی گرایی شود. افسردگی هم می تواند یکی از دلایل خستگی دائمی شود و انسان میل به و انرژی مورد نیاز جهت انجام کارها را نداشته باشد.

5- سندروم خستگی مزمن

خستگی مزمن به حالتی گفته می شود که بدن افراد جهت مدت طولانی خسته باشد که باعث کم کردن فعالیت ها و تحرک شده است و توان فرد را به شدت تحت تتاثیر قرار می دهد.

6- آپنه خواب

آپنه خواب یک نوع اختلال در خواب است که با وقفه های تنفس در خواب مشخص می شود. اگر زمانی که از خواب بیدار می شوید و باز هم احساس خستگی می کنید می تواند یکی از دلایلش آپنه خواب باشد.

اگر شما هم احساس می کنید هر لحظه خسته هستید و انرژی و توان مورد نیاز جهت انجام کارهای معمولی روزانه را ندارید، بد نیست از یک متخصص مشاوره بگیرید و راه حل را جویا شوید.

واژه های کلیدی: احساس | انرژی | بیماری | افسردگی | تیروئید | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs