شناکردن سواری ماشین خیابان انتظامی

شناکردن: سواری ماشین خیابان انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برگزاری انتخابات سراسری / پیشنهاد زیباکلام جهت اصلاح اصلاحات

شورای عالی سیاست‌گذاری، حجاریان، تاج‌زاده، سازندگی و همه این تشکل‌هایی که تحت عنوان اصلاحات و اصلاح‌طلبی فعال هستند، باید بدانند که رهبری اصلاحات باید مشخص شود

برگزاری انتخابات سراسری / پیشنهاد زیباکلام جهت اصلاح اصلاحات

پیشنهاد زیباکلام جهت اصلاح اصلاحات: برگزاری انتخابات سراسری

عبارات مهم : سیاست

شورای عالی سیاست گذاری، حجاریان، تاج زاده، سازندگی و همه این تشکل هایی که تحت عنوان اصلاحات و اصلاح طلبی فعال هستند، باید بدانند که رهبری اصلاحات باید مشخص شود و راه حل آن هم این است که یک انتخابات سراسری جهت تشکیل کنگره مهم اصلاح طلبان برگزار شود.

استاد علوم سیاسی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح کرد: عارف، شورای عالی سیاست گذاری، حجاریان، تاج زاده، سازندگی و همه این تشکل هایی که تحت عنوان اصلاحات و اصلاح طلبی فعال هستند، باید بدانند که رهبری اصلاحات باید مشخص شود و راه حل آن هم این است که یک انتخابات سراسری جهت تشکیل کنگره مهم اصلاح طلبان برگزار شود.

صادق زیباکلام در گفت وگو با ایلنا، در خصوص عنوان اصلاح اصلاحات که اخیرا مورد توجه جمعی از اصلاح طلبان قرار گرفته و در رسانه ها هم مطرح می شود، اظهار داشت: در آبان یا آذرماه سال گذشته بود که در یک نامه که به امضای محمدرضا عارف رسیده بود، ایشان از بنده در خصوص استراتژی اصلاحات و چگونگی تعریف من از اوضاع اصلاحات در شرایط فعلی نظر خواست که ضمن تقدیر از ایشان بابت نظرخواهی از من، گفتم بعد از گذشت دو دهه از دوم خردادماه و شروع اصلاحات، نیاز مبرمی به بازبینی در اینکه اصلاحات چیست و اصلاح طلب کیست وجود دارد.

برگزاری انتخابات سراسری / پیشنهاد زیباکلام جهت اصلاح اصلاحات

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اصلاح طلبی به معنای دموکراسی خواهی هست، گفت: عارف بنیاد باران، شورای عالی سیاست گذاری و همه و همه که صرف عنوان اصلاحات صحبت می کنند، باید تلاش کنند این جریان در جامعه به عنوان دموکراسی خواهان آشنا شود و کسی که سیاست هم نمی داند بتواند تشخیص دهد اصلاح طلبان، دموکراسی خواه و آزادی طلب هستند.

وی تاکید کرد: اصولگرایان، اصلاح طلبان و آقای روحانی حرف های قشنگی در خصوص براق سازی یا عدالت اجتماعی می زنند ولی در عمل مشخص نیست تا چه اندازه این حرف ها قابل اجرایی شدن است.

شورای عالی سیاست‌گذاری، حجاریان، تاج‌زاده، سازندگی و همه این تشکل‌هایی که تحت عنوان اصلاحات و اصلاح‌طلبی فعال هستند، باید بدانند که رهبری اصلاحات باید مشخص شود

زیباکلام اضافه کرد: عارف، شورای عالی سیاست گذاری، حجاریان، تاج زاده، سازندگی و همه این تشکل هایی که تحت عنوان اصلاحات و اصلاح طلبی فعال هستند، باید بدانند که رهبری اصلاحات باید مشخص شود و راه حل آن هم این است که یک انتخابات سراسری جهت تشکیل کنگره مهم اصلاح طلبان برگزار شود و در تمام شهرهای کوچک و بزرگ افراد موافق اصلاحات نامزد شوند و در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: در هر شهر به عنوان مثال صد نفر گزینش می شوند، از این صد نفر که به پایتخت کشور عزیزمان ایران یا مرکز هر استانی می روند، ۳۵ نفر به عنوان هیئت یا شورای مرکزی اصلاح طلبان گزینش می شوند که بعد از آن هم پنج نفر از میان آنها به عنوان کمیته اصلاح طلبان مشخص می شوند. در واقع یک سازوکاری مثل تشکیلات حزبی ولی گسترده تر مدنظر است.

استادعلوم سیاسی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه قطعا با مطرح شدن این راه حل خیلی از افراد با آن مخالفت خواهند کرد، خاطرنشان کرد: چاره ای نیست به هر حال باید از نظر تشکیلات و سازماندهی، جریان اصلاح طلبی را اصلاح کنیم و صورت ها در این جریان جایگاهی مشخص پیدا کنند و این چنین نباشد که افراد مطالبی متناقض در قالب اشخاص شاخص اصلاح طلبی به زبان آورند.

برگزاری انتخابات سراسری / پیشنهاد زیباکلام جهت اصلاح اصلاحات

وی گفت: جایگاه خاتمی و شورای عالی باید مشخص شود و قطعا با راهکاری که پیشنهاد کردم، این اتفاق رخ خواهد داد؛ چراکه بزرگترین مانع فعلی در پیشبرد اهداف جریان اصلاحات، فعلا این پرسشها هست. این فرمول هم مشخص می کند اصلاح طلبی چیست و هم مشخص می کند اصلاح طلبان چه کسانی هستند.

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | سراسری | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs