شناکردن سواری ماشین خیابان انتظامی

شناکردن: سواری ماشین خیابان انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نامزدها با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند/ اعتراض به درخواست ردصلاحیت نامزدهای شوراها ، مطهری

نائب مدیر مجلس در نطق میان دستور خود به عنوان انتخابات پرداخت و از در نصیحت با کاندیداها سخن گفت و از آنها خواست که با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند. او

نامزدها با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند/ اعتراض به درخواست ردصلاحیت نامزدهای شوراها ، مطهری

مطهری: نامزدها با قول های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند/ اعتراض به درخواست ردصلاحیت نامزدهای شوراها

عبارات مهم : سیاسی

نائب مدیر مجلس در نطق میان دستور خود به عنوان انتخابات پرداخت و از در نصیحت با کاندیداها سخن گفت و از آنها خواست که با قول های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند. او با طعنه به قالیباف نیز گفت: یک کاندیدای مصلح باید بگوید که یارانه را قطع می کنم.

به گزارش خبرآنلاين، علي مطهري نماينده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس در جلسه امروز -سه شنبه-19 ارديبهشت- در ابتداي نطقش با تبريك نيمه شعبان گفت: پیشاپیش سالروز میلاد مهدی موعود ، امام وقت علیه السلام را به همه مسلمانان دنیا و همه انسانها تبریک می گویم. ما باید برداشت درستی از قیام و انقلاب مهدی علیه السلام داشته باشیم. گمان نکنیم که قیام آن حضرت صرفاً جهت نجات ما شیعیان یا انتقام گیری از ظلمی است که به اجداد ایشان رفته هست؛ فلسفه مهدویت بسیار عام تر و والاتر از این حرفهاست.

نامزدها با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند/ اعتراض به درخواست ردصلاحیت نامزدهای شوراها ، مطهری

او ادامه داد: قیام مهدی موعود جهت نجات بشریت و همه اقوام با هر مذهب و زبانی به دست یک انسان کامل هست. در آن دوره عقلها کامل می شود و زمین همه منابع و معادن و ثروتهای خود را بیرون می ریزد.

مطهري با بيان اينكه «اگر تا 20 سال پیش تشکیل حکومت واحد جهانی امری ناممکن جلوه می کرد، امروز با پیشرفت و توسعه وسایل ارتباط جمعی و پدیده اینترنت تشکیل چنین حکومتی نه تنها ممکن بلکه مهم به نظر می رسد»، تأكيد كرد: انقلاب اسلامی ما حلقه ای از حلقات مبارزات اهل حق است که به انقلاب حضرت حجت منتهی می شود. به بیان شهید آیت الله مطهری: قیام مهدی موعود علیه السلام آخرین حلقه از مجموع حلقات مبارزات حق و باطل است که از شروع دنیا برپا بوده هست. مهدی موعود تحقق بخش ایده آل همه انبیاء و اولیاء و مردان مبارز راه حق است.

نائب مدیر مجلس در نطق میان دستور خود به عنوان انتخابات پرداخت و از در نصیحت با کاندیداها سخن گفت و از آنها خواست که با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند. او

انتخاب اسماعیل هنیه به عنوان مدیر دفتر سیاسی جنبش حماس؛ نكته اي بود كه مطهري در رابطه با آن هم گفت: اين گزینش نویدبخش آینده ای بهتر جهت این جنبش و مردم فلسطین هست. در سند سیاسی جدیدِ جنبش حماس مرزهای 1967 به رسمیت آشنا شده. این امر گرچه می تواند به معنی به رسمیت شناختن کشور جعلی اسرائیل باشد، ولی در بخشهای دیگر این سند از سرزمین یکپارچه فلسطین از رود اردن تا دریای مدیترانه سخن رفته است و این نشان می دهد که جنبش حماس دست از آرزوی بزرگ آزادی کامل فلسطین برنداشته و پذیرش مرزهای 1967 را باید به عنوان یک تاکتیک تلقی کرد.

او اعتقاد است: «برخی رهبران سیاسی غربی و عربی از نفوذ کشور عزیزمان ایران در منطقه خاورمیانه یا قفقاز ابراز نگرانی می کنند. به اینها باید گفت نفوذ کشور عزیزمان ایران در سایر کشورها نفوذ فکری و اعتقادی و ایدئولوژیک هست. انقلاب اسلامی ما از جنس نهضت پیامبران است و با فطرت خداجوی انسانها سروکار دارد، هنگامی که خبر این انقلاب به دلها می رسد خود به خود خاضع می شوند و اساسا از ابتدا مقصود ما از صدور انقلاب همین بوده است.»

مطهري در ادامه از بانک مرکزی درخواست كرد كه وظیفه سهامداران مؤسساتی مانند کاسپین و ثامن الحجج و آرزوی بزرگ را سریعتر معلوم کند. او براي توضيح بيشتر اين موضوع، سئوالاتي را مطرح كرد و پرسيد: اساسا آیا این معضلات پدید می آید؟ آیا جز به خاطر کوتاهی بانک مرکزی در نظارت بر این گونه مؤسسات اعتباری است؟ اگر از وقت ثبت این مؤسسات نظارت کافی وجود می داشت و ملاحظه این و آن نمی شد و به تعبیر امیرالمؤمنین اگر مصانعه یعنی رودربایستی و رفیق بازی و ملاحظه کاری در کار نبود، این مؤسسات این مقدار رشد نمی کردند. هنگامی که مؤسسه ای می گوید من 35% سود سپرده می دهم آیا بانک مرکزی نباید سؤال کند از کجا؟ و آیا انضباط مالی کشور را به هم می زنید؟

نامزدها با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند/ اعتراض به درخواست ردصلاحیت نامزدهای شوراها ، مطهری

اين نماينده ليست اميد در مجلس دهم، گريزي هم به انتخابات رياست جمهوري زد و گفت: مسابقه های انتخاباتی این دوره باید آسیب شناسی شود. ما از سیره پیامبر اسلام و ائمه اطهار آموخته ایم که جهت رسیدن به یک نشانه مقدس نمی توان از وسیله نامقدس استفاده کرد. به عنوان نمونه ما جهت تبلیغ دین نمی توانیم از جعل و دروغ استفاده کنیم اگرچه بر ایمان مردم بیفزاید. زمانی که فرزند شیرخوار رسول اکرم از دنیا رفت، خورشید گرفت و بر ایمان مردم به پیامبر و اسلام افزوده شد. ولی پیغمبر اکرم مردم را در مسجد جمع کرد و بالای منبر گفت: مردم! این خورشیدگرفتگی هیچ ربطی به فوت فرزند من نداشت، آری، او نمی خواست از جهالت مردم جهت تبلیغ دین استفاده کند.

مطهري اعتقاد است: «کاندیداها جهت رسیدن به نشانه مقدس خدمت به مردم و اسلام، از هر وسیله ای استفاده نکنند، قولهای غیرعملی ندهند، مردم را صرفا طلبکار نکنند.»

نائب مدیر مجلس در نطق میان دستور خود به عنوان انتخابات پرداخت و از در نصیحت با کاندیداها سخن گفت و از آنها خواست که با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند. او

او در ادامه با اشاره به اين عنوان كه «حق، هر لحظه دوطرفه است»، اظهار كرد: همان طور که مردم بر حکومت حقوقی دارند، حکومت هم بر مردم حقوقی دارد. حکومت هم از مردم کار و تلاش می خواهد نه تنبلی و طلبکاری. اوایل انقلاب هرکس دنبال این بود که چه کاری بر زمین مانده است که انجام دهم. باید فرهنگ بدهکاری به انقلاب و اسلام احیاء شود. مردم باید کار کنند و مالیات بپردازند نه این که آخر هر ماه دستشان به سوی دولت دراز باشد که یارانه نقدی بگیرند.

مطهري در لفافه از وعده يارانه اي قاليباف انتقاد كرد و گفت: یک کاندیدای مصلح و خیرخواه مردم و حکومت، از نظر من باید بگوید من یارانه نقدی را قطع می کنم مگر جهت از کار افتادگان و معلولان و مانند اینها. به تعبیر شهید مطهری، مصلح واقعی کسی است که با نقاط ضعف جامعه مبارزه کند و صلاح اجتماع را در نظر بگیرد هرچند از محبوبیت او کاسته شود.

نامزدها با قول‌های غیرعملی مردم را طلبکار نکنند/ اعتراض به درخواست ردصلاحیت نامزدهای شوراها ، مطهری

او تأكيد كرد: يارانه نقدي خلاف اقتصاد مقاومتي است و از همان ابتدا مجلس هشتم نبايد زير بار آن مي رفت، متاسفانه بعد از تثبيت قيمت ها در مجلس هفتم، چند سال قيمت حامل هاي انرژي افزايش نيافت و اين امر مستمسكي در دست دولت نهم شد كه علاقه شديدي به توزيع پول در ميان مردم داشت؛ تا لايحه هدفمندي يارانه ها را به مجلس آورد.

مطهري در ادامه گله منديش از هدفمندي يارانه ها، گفت: اگر قيمت حامل هاي انرژي مانند گذشته هر سال چند درصد افزايش مي يافت، اساسا نيازي به داستان خانمان برانداز يارانه ها نبود، وعده افزايش يارانه ها مصداقي براي رسيدن به نشانه مقدس به وسيله ابزار نامقدس هست. ملت فهيم و بزرگ ايران رشد سياسي و اجتماعي خود را در انتخابات آينده نشان مي دهند و فريب اين شعارها را نخواهند خورد.

در اين هنگام مطهري به اين جمله رسيد كه «ارسال ليست از طرف دادگستري به هيئت مركزي نظارت بر انتخابات…»، ولی وقت نطق به پايان رسيد و او نيز بر اساس روحيه قانونمداري خود سخنش را نيمه كاره رها كرد. ولی در متن ارائه شده است به خبرنگاران، اين جمله به اين ترتيب کامل شده است بود: ارسال لیست از طرف دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها جهت رد صلاحیت بعضی کاندیداها خلاف قانون است و این هیئت نباید زیر بار آن برود.

واژه های کلیدی: سیاسی | مرکزی | انقلاب | انتخابات | انتخابات شوراها | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs