شناکردن سواری ماشین خیابان انتظامی

شناکردن: سواری ماشین خیابان انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی انتقاد به لابي‌ها براي از بین بردن استيضاح ۲ وزير

این روزها تعدادی از وزرا می دانند که باید پاسخگوی مجلسیان باشند و علت آن هم عملکردشان هست. وزرایی مانند عباس آخوندی و علی ربیعی در سیبل استیضاح هستند. دورخیز بع

انتقاد به لابي‌ها براي از بین بردن استيضاح ۲ وزير

انتقاد به لابي ها براي از بین بردن استيضاح ۲ وزير

عبارات مهم : استیضاح

این روزها تعدادی از وزرا می دانند که باید پاسخگوی مجلسیان باشند و علت آن هم عملکردشان هست. وزرایی مانند عباس آخوندی و علی ربیعی در سیبل استیضاح هستند. دورخیز بعضی نمایندگان مجلس جهت استیضاح وزرای راه و شهرسازی و کار در شرایطی صورت گرفته که حوادث نفتکش سانچی و سقوط هواپیما در یاسوج تا حدودی فضا را جهت این کار مهیا کرده است.

انتقاد به لابي‌ها براي از بین بردن استيضاح ۲ وزير

مساله ای که در این میان بیش از هر چیز دیگر تظاهر می کند این است که چگونه در دو مورد استیضاح قبلی آخوندی به آسانی دوبار رای اعتماد دریافت کرد و به وزارت خود ادامه داد در حالی که دفعات پیش نیز نمایندگان مجلس بر عزم خود مصمم بودند تا از ادامه کار او ممانعت به عمل آورند. بعضی از نمایندگان مجلس به طور غیر رسمی به ارتباطاتی اشاره داشتند و خبر از کنار آمدن آخوندی با تعدادی از نمایندگان با بهره بردن از شیوه های نامتعارف و لابی های غیرقابل پذیرش هست. البته عده ای دیگر نمایندگان مجلس این ادعا را رد می کنند مانند حسین هاشمی تختی، عضو کمیسیون عمران مجلس که راجع به اتهام بعضی از نمایندگان مجلس در خصوص زد و بند اعضای این کمیسیون با وزیر راه و شهرسازی گفت: «این اتهام تکذیب شده است و به هیچ عنوان صحت ندارد.» نمایندگان اهل کوتاه آمدن نیستند.

تا 3 نشه، بازی نشه!

آخوندی تاکنون دو بار استیضاح شده است که در هر دو مورد درعین ناباوری بار دیگر موفق شد از مجلس رای اعتماد دریافت کند و به کار خود ادامه دهد واکنون این سومین بار است که صحبت از استیضاح اوست. به رغم اینکه در مجلس نهم نمایندگان اصولگرا و منتقد دولت به علت بی توجهی او به مسکن مهر و نوع مدیریت در سایر بخش ها به دنبال استیضاح آخوندی بودند ولی در ۱۴مهر۹۴ با دفاع جانانه محمدرضا باهنر از آخوندی، نهایتا استیضاح وزیر راه و شهرسازی با ۷۲ رأی موافق، ۱۷۵ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۲ رأی مأخوذه، رأی نیاورد و آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی ابقا شد. اول اسفند۹۵ نیز مجلس دهم عباس آخوندی را بابت اتفاق تصادف قطار تبریز- مشهد استیضاح کرد که این بار هم آخوندی با رای ۷۴ موافق، ۱۷۶ رای مخالف و ۵ رای ممتنع مواجه شد و وی در وزارت ماند. البته نمایندگانی که استیضاح وزرا را مطرح کرده اند، امیدوارند که وزرای مذکور پیش از استیضاح در منزل ملت خودشان استعفا دهند.

این روزها تعدادی از وزرا می دانند که باید پاسخگوی مجلسیان باشند و علت آن هم عملکردشان هست. وزرایی مانند عباس آخوندی و علی ربیعی در سیبل استیضاح هستند. دورخیز بع

ربیعی باز هم در آستانه استیضاح

30 بهمن همچنین طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به علت عدم توانایی در اداره امور بنگاه های وابسته به آن وزارتخانه از قبیل شستا، هواپیمایی آسمان، کشتیرانی و… به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. تاجگردون نماینده مجلس منشتر شدن تصویری در اینستاگرام خود از طرح استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تقدیم آن به هیات رئیسه مجلس خبر داد. دلایل درخواست استیضاح ربیعی عدم توانایی در اداره امور بنگاه های وابسته به آن وزارتخانه از قبیل شستا، هواپیمایی آسمان، کشتیرانی و… عدم توجه در ساماندهی ساختار و مقابله با بانک های سیاسی و اقتصادی در بنگاه های وابسته، بالارفتن بدهی بیش از حد در شرکت های وابسته از قبیل تأمین اجتماعی و بازنشستگی به سیستم بانکی در شرایطی که این بنگاه ها متعلق به نسل های متفاوت است و عدم نوسازی و نبود مدیریت مناسب در آنچه که در خدمات عمومی به مردم نقش مهم دارند از قبیل هواپیمایی آسمان ذکر شده است است.

ربیعی هم بارها تا یک قدمی استیضاح پیش رفته و بازگشته هست. بعد از اینکه خبر سقوط هواپیمای آسمان منتشر شد علی لاریجانی، مدیر مجلس به کمیسیون عمران جهت بررسی علل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ماموریت داد که با بررسی های مورد نیاز به طور جدی این اتفاق را ریشه یابی کنند. جالب آنجا است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تحلیل های اخیر در مورد تلاشش جهت معطوف کردن توجه نماینده های مجلس به استیضاح آخوندی، این کار را خلاف مردانگی اعلام کرد و گفت: «به چنین کاری دست نمی زنم. با کسی هم مذاکره نکرده ام. نماینده های مجلس هرکاری صلاح بدانند انجام می دهند».

انتقاد به لابي‌ها براي از بین بردن استيضاح ۲ وزير

سوال از مدیر جمهور

دو وزیر کابینه دوازدهم در شرایطی در چندقدمی استیضاح بسر می برند که بعضی نمایندگان منتقد دولت هم پیگیر طرح پرسش از مدیر جمهور در مجلس شده است اند. هرچند از تعداد کسانی که پرسش از مدیر جمهور را امضا کرده اند هر روز کاسته می شود ولی طراحان امیدوارند یکشنبه آینده وظیفه طرح خود را مشخص کنند. 9 اسفند نماینده مردم قم از تهیه دومین پرسش از مدیر جمهور راجع به موسسات مالی و اعتباری با ۷۶ امضا خبر داد. حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده قم با اشاره به اینکه بنده طرح جدیدی را جهت پرسش از مدیر جمهور راجع به موسسات مالی و اعتباری تهیه کرده ام، اظهار کرد: این خبر که بنده از پرسش خود از مدیر جمهور راجع به موسسات مالی و اعتباری انصراف داده ام، کذب محض است و طرح جدیدی را در این باره تهیه کردم و به دنبال زیاد کردن امضاهای نمایندگان هستم.

مجتبی ذوالنوری با بیان اینکه سوالی که پیش از این با تلاش بسیاری از دوستان تهیه و امضا شد با لابی مردها دولتی به کمتر از پنجاه امضا رسید، گفت: به همین علت پرسش جدیدی را مجددا طرح کردم که به ۷۶ امضا رسیده هست. با توجه به آنچه که گفته شد باید منتظر بود و دید که آیا بار دیگر در لحظه آخر بعضی نمایندگان با عوض کردن موضع خود به دلایل خاص و نامعلوم از طرح استیضاح وزیران انصراف می دهند یا آنچنان که اکنون می گویند بر سر مواضع خود خواهند ماند.

این روزها تعدادی از وزرا می دانند که باید پاسخگوی مجلسیان باشند و علت آن هم عملکردشان هست. وزرایی مانند عباس آخوندی و علی ربیعی در سیبل استیضاح هستند. دورخیز بع

آرمان

واژه های کلیدی: استیضاح | شهرسازی | علی ربیعی | عباس آخوندی | نماینده مجلس | نمایندگان مجلس | استیضاح وزیر راه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs