شناکردن سواری ماشین خیابان انتظامی

شناکردن: سواری ماشین خیابان انتظامی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ادامه رونق مسکن با عقب‌نشینی ترامپ

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به عقب‌نشینی نسبی ترامپ از مواضع افراطی خود در قبال ایران، پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد مسکن مسیر رو به رشد خود را در

ادامه رونق مسکن با عقب‌نشینی ترامپ

ادامه رونق مسکن با عقب نشینی ترامپ

عبارات مهم : ایران

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به عقب نشینی نسبی ترامپ از مواضع افراطی خود در قبال ایران، آینده نگری می شود که اقتصاد مسکن مسیر رو به رشد خود را در نیمه دوم امسال ادامه دهد.

مصطفی قلی خسروی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به عقب نشینی ترامپ از رویکرد ضد ایرانی خود که جمعه شب شاهد بودیم به نوعی از مواضع تند قبلی به علت اجماع جهانی علیه خود کوتاه آمد و از برجام خارج نشد قطعا در نیمه دوم امسال روند رو به رشد اقتصاد کشور طی می شود و آینده نگری من این است که بخش مسکن نیز همراه با این روند به رشد خود ادامه دهد.

ادامه رونق مسکن با عقب‌نشینی ترامپ

وی با بیان اینکه روند زیاد کردن معاملات را طی ماه های اخیر شاهد بوده ایم، گفت: اعتقاد به رکود بخش مسکن نیستم بلکه معاملات تا حدودی از فضای دفاتر املاک به اینترنت آمده و شاهد استفاده از ابزارهای نوین در این حوزه هستیم.

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: هنگامی که آمار تعداد معاملات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را نگاه می کنیم، می بینیم که در شش ماهه ابتدایی امسال ۸۵ هزار فقره خرید و فروش مسکن انجام شده است که این تعداد با وقت رونق مسکن قبل از سال ۱۳۹۱ تقریبا برابری می کند. بنابراین بازار مسکن از دوره رکود خود خارج شده است و انتظار می رود شاهد زیاد کردن تدریجی قیمت مسکن باشیم که البته نگرانی بابت جهش قیمت نیز وجود ندارد و حداکثر رشد قیمت مسکن ۸ الی ۱۰ درصد خواهد بود.

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: با توجه به عقب‌نشینی نسبی ترامپ از مواضع افراطی خود در قبال ایران، پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد مسکن مسیر رو به رشد خود را در

خسروی در خصوص تاثیر رفتارهای ترامپ در اقتصاد کشور عزیزمان ایران گفت: همان طور که گفتم ترامپ نتوانست سیاست های افراطی خود در قبال کشور عزیزمان ایران را به طور کامل اجرایی کند؛ آیا که اتحادیه اروپا، روسیه و چین با رفتارهای نامتعادل ترامپ همراهی نکردند. البته نباید اقتدار نظام جمهوری اسلامی را نادیده گرفت. به هر حال ما یک کشور قدرتمند در منطقه هستیم و اقتصاد کشور عزیزمان ایران با صحبت یک مدیر جمهور در یک گوشه از دنیا تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

رئیس سابق اتحادیه املاک همچنین راجع به تاثیر کم شدن قیمت سود بانکی در بازار مسکن گفت: هر زمانی که جذابیت سپرده گذاری در بانک پایین می آید شاهد ورود سرمایه ها به بازار مسکن هستیم؛ بنابراین با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص کم شدن قیمت سود بانکی به ۱۵ درصد، آینده روشنی را جهت بخش مسکن آینده نگری می کنم و امیدواریم در نیمه دوم امسال شاهد رونق کامل خرید و فروش بخش مسکن باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | ایرانی | عقب نشینی | اتحادیه اروپا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs